WELCOME TO

Unique blog with fresh pictoral news from Sydney. All images by Chris Bajkowski
===

Unikalny blog z bieżącymi fotoreportażami z największej australijskiej metropolii - Sydney. Zdjęcia - Chris Bajkowski
===


Thursday, 28 January 2010

Lord Monckton in SydneyCo naprawdę wiemy o nauce zajmującej się zmianami klimatu? Jak dotychczas media bombardują nas jedynie teorią Gore'a – byłego viceprezydenta USA. Ale w ostatnich dniach Australia ma wyjątkową okazję posłuchania na żywo Lorda Christophera Moncktona, który obecnie odbywa turę po kraju z wykładami dotyczącymi zagadnień zmian klimatycznych. Monckton jest znanym krytykiem teorii antropologicznego wpływu na zmiany klimatu. Na spotkaniach udziela odpowiedzi na pytania dlaczego szczyt w Kopenhadze skończył sie porażką wyznawców globalnego ocieplenia, dlaczego naukowcy od zmian klimatycznych wyciągają mylne wnioski z analiz modeli komputerowych i jak danymi statystycznymi można manipulować opinię publiczną.

Niezwykłość Moncktona - brytyjskiego dziennikarza, b. doradcy Margaret Thacher , b. członka Intergovernmental Panel on Climate Change IPCC, (potem jego zadorzały krytyk) polega na tym , że swą elokwencją i siła argumentów, posługując się danymi z obserwacji satelitarnych, bezkompromisowo obala mity i wytyka karygodne błędy, szczególnie zawarte w filmie An Inconvenient Truth wielkego propagandzisty globalnego ocieplenia – Ala Gore'a, nazywając je po prostu kłamstwami.

Jeszcze kilka tygodni przed skompromitowanym już szczytem klimatycznym w Kopenhadze w grudniu ub.r, Monckton prestrzegał przed niebezpiecznymi konsekwencjami globalnego układu o ograniczeniach emisji CO2, którego podpisanie miało być dokonane właśnie w stolicy Danii. W trakcie konferencji kopenhaskiej Monckton odkrył m.in. całą obłudę działaczy Greenpeace zadając im kilka prostych pytań. Warto zobaczyć to na YouTube.

W odpowiedzi na słynny już „Climatgate” Monckton mówi, że kanciarze od Gore'a po niektórych ludzi z Uniwersytetu Wschodniej Anglii powinni być pociągnięci do odpowiedzialnosci karnej, bo za konsekwencje mylnych decyzji spowodowanych ich informacjami , płacą życiem miliony w biednych krajach.

Wczoraj, w nabitej po brzegi wielkiej sali balowej hotelu Sheraton on The Park w Sydney, Lord Monckton podczas swego wykładu rozprawiał sie również z planami rządu Kevina Rudda wprowadzenia wielomiliardowego podatku klimatycznego jak również skrytykował śmiechu wartą, ponad stuosobową delegację australijską na szczyt do Kopenhagi.
Christopherowi Moncktonowi w australijskim turnee towarzyszy Ian Plimer – profesor geologii i nauk o ziemi Uniwersytetu w Adelajdzie a wcześniej w Melbourne i Newcastle. Prof. Plimer jest autorem nadzwyczaj użytecznej, mającej już siedem wydań książki Heaven & Earth . Wykorzystuje on w pełni swoją wiedzę naukową z dziedziny geologii, z całego długiego życia akademickiego jak i obszerną wiedzę interdyscyplinarną by podważyć aktualnie popularne w mediach , politycznie poprawne ale racjonalnie nie do obronienia hipotezy , że Ziemię dotknie katastrofalna zmiana klimatu i że ludzkość musi zareagować – za wszelką cenę – by temu zapobieć.

Plimer pisze, że Ziemia jest rozwijającym się dynamicznym systemem. Aktualne zmiany w klimacie, poziom morza i wielkość pokrywy lodowej są w granicach zmienności. Poziom CO2 w atmosferze jest najniższy od 500 milionów lat. Klimat zawsze był kierowany przez Słońce, zmiany orbity Ziemi , ruchy płyt tektonicznych i oceany. Na przestrzeni dziejów, jak pokazuje historia ludzie prosperowali w ciepłych czasach i walczyli w chłodnych. Hipoteza , że ludzie mogą faktycznie zmienić klimat jest nie do obronienia przez takie nauki jak geologia, archeologia, historia i astronomia. Plimer przyjmuje tę hipotezę jako fałszywą. Wg niego dominująca w społeczeństwie zachodnim polityka zmiany klimatu to nic innego jak religijny fundamentalizm występujący w przebraniu nauki.

W trakcie środowego wykładu prof. Plimer podpisywał swą książkę, ktora rozchodzila się jak świeże bułeczki.


Lord Monckton and Alan JohnNo comments: