WELCOME TO

Unique blog with fresh pictoral news from Sydney. All images by Chris Bajkowski
===

Unikalny blog z bieżącymi fotoreportażami z największej australijskiej metropolii - Sydney. Zdjęcia - Chris Bajkowski
===


Thursday, 25 August 2011

Fashion Festival: Speedo

Po raz pierwszy w historii sydnejskiego Fashion Festival zaprezentowane zostały wczoraj plażowe propozycje na nadchodzące lato, zaprojektowane przez Speedo - najbardziej znaną na świecie markę australijską produkującą stroje pływackie, cenione przez sportowców.


Historia Speedo zaczęła się w 1928 roku na słynnej sydnejskiej plaży Bondi Beach. Użycie nylonu w strojach Speedo zrewolucjonizowało sporty wodne. Australijska marka przyczyniła sie swoją innowacyjnością materiałową do bicia rekordów olimpijskich. Na olimpiadzie w Monachium w 1972 roku 31 z 32 ustanowionych tam rekordów, zostało dokonanych przez zawodników startujących w strojach Speedo. W 2004 roku Michael Phelps został pierwszym sportowcem na świecie, który zdobył sześć złotych medali olimpijskich, a cztery lata poźniej aż osiem, pływając wlaśnie w Speedo.

Wczoraj Speedo zabawila się w modę w kooperacji z nagradzanym fotografikiem – Eugene’m Tan’em, też pochodzącym z Bondi. Zaproponowała kolekcję strojów plażowych dla pań, panów i dzieci pn. Speedo Aquabumps z graficznymi i fotograficznymi nadrukami z kolekcji Tana. Tan prowadzi internetową stronę pn. Aquabumps, gdzie wszystko kręci się wokól oceanicznych fal.

 
 
 

No comments: