WELCOME TO

Unique blog with fresh pictoral news from Sydney. All images by Chris Bajkowski
===

Unikalny blog z bieżącymi fotoreportażami z największej australijskiej metropolii - Sydney. Zdjęcia - Chris Bajkowski
===


Saturday, 14 August 2010

20.Kaldor Public Art Project


Od ponad 40 lat Kaldor Public Art Projects tworzą zapierające dech w piersiach artystyczne prezentacje w otwartych przestrzeniach Australii. W projektach tych uczestniczą międzynarodowi artyści, począwszy od słynnego Christo i jego opakowania fragmentu wybrzeża australijskiego, instalacji nazwanej „Wrapped Coast” po instalację Jeffa Koons’a - gigantycznego pudla z kwiatów „Puppy”, ustawionego przed budynkiem Museum of Contemporary Arts na Circular Quay w Sydney.

20. Kaldor Public Art Project w Sydney Park jest jedyną australijską prezentacją dwutygodniowych łowów dźwiękowych Amerykanina Stephena Vitiello w rejonie Kimberley w Zachodniej Australii. Nagrywając stamtąd dźwięki australijskiej przyrody, Vitiello stworzył unikalny mix artystyczny p.n. „ The Sound of Red Earth”.
Vitiello już w przeszłości zaslynął w prezentowaniu dźwiękowych instalacji w muzeach i w otwartych przestrzeniach. Nagrywa on niezwykle precyzyjnie odgłosy cywilizacji i przyrody, tworzac z nich dźwiękowe krajobrazy.W pomieszczeniach starej cegielni w Sydney Park, w dzielnicy St.Peters do 12 wrzesnia można posłuchac - spacerujac po autentycznej czerwonej ziemi, czarnych kamieniach i pustynnym piasku - niezwykle precyzyjnie, wielokanałowo odtworzonej natury australijskiego outbacku: wiatru, wody i fauny. Wystarczy zamknąc oczy i poczuc sie na chwile w świecie odległym setki a może tysiące kilkometrów od cywilizacji.


Artist Stephen Vitilleo in Sydney's Brickworks

No comments: